• Sty 21 / 2020
  • Możliwość komentowania Innowacja pedagogiczna „Gadające dłonie”, w programie telewizyjnym „Spotkania w świecie ciszy”. została wyłączona

W środę 15.01.2020 r. w ramach innowacji pedagogicznej „Gadające dłonie”, klasa 2b wspólnie z wychowawcami, przygotowała krótkie przedstawienie dla uczniów naszej szkoły, prezentując język migowy w muzyce, poezji i pantomimie.
Gościem w naszej szkole w tym dniu była Pani Beata Postawa – Ćwierz, osoba głucha komunikująca się od dziecka tylko w języku migowym. Śpiewając i wspólnie z nią „migając” uczniowie wykonali utwór zespołu „Feel” i Iwony Węgrowskiej pt. „Pokonaj siebie”. Nasz gość pokazał, że w świecie osób głuchych jest również „poezja migana”, prezentując wiersz „Zima” w polskim języku migowym, oraz przedstawił krótką pantomimę pt. „Dwa światy” , ukazującą relacje pomiędzy głuchymi i słyszącymi, „oczami” osoby głuchej.
Następnie w klasie 2b przeprowadzone zostały lekcje, podczas których uczniowie mogli „migać” w czasie wspólnych zajęć i zabaw prezentując to, czego nauczyli się na prowadzonych od pierwszej klasy lekcjach języka migowego. Zadawali oni również Pani Beacie pytania dotyczące codziennego życia osoby głuchej w świecie osób słyszących, jak np.: „Czy głuchota przeszkadza w życiu?”, „Czy nosi Pani aparaty słuchowe i czy one pomagają słyszeć?”.
Środowe spotkanie z językiem migowym w naszej szkole nagrywała ekipa telewizyjna TVP3. Nagranie to zostanie pokazane 1 lutego 2020 roku w telewizji regionalnej, w programie „Spotkania w świecie ciszy”.