I Dzień Poligloty

• Sty 15 / 2014
  • Możliwość komentowania I Dzień Poligloty została wyłączona

I Dzień Poligloty

W listopadzie, w ramach miesiąca lingwisty zorganizowano w naszej szkole Dni Poligloty. Poszczególne oddziały klasowe obchodziły te dni w szczególny sposób.
Uczniowie klas młodszych obejrzeli krótki montaż słowno-muzyczny, podczas którego najmłodsi „poligloci” recytowali wiersze w obcych językach, śpiewali piosenki oraz zaprezentowali krótkie przedstawienie w języku angielskim. Nauczyciele uczący języka angielskiego przeprowadzili lekcje, w trakcie których uczniowie oglądali bajkę pt. „Trzy małe świnki”. Na jej podstawie, uczniowie wykonywali różnego rodzaju czynności (np. tworzyli pacynki z bohaterami bajki, śpiewali piosenki, układali wydarzenia w kolejności oraz podejmowali próby odegrania dialogów).Uczniowie integracyjni mieli szansę wzięcia udziału w konkursie na najbardziej oryginalną flagę kraju anglojęzycznego (Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii). Liczyła się pomysłowość oraz wykonanie. Najlepsze prace nagrodzono.
W klasach IV-VI odbywały się prezentacje krótkich filmów z zakresu kultury krajów anglosaskich. Podczas projekcji filmów uczniowie uzupełniali karty pracy, wykazując się poziomem zrozumienia prezentowanego materiału oraz stopniem zaawansowania umiejętności językowych. Osoby które osiągnęły najlepsze rezultaty otrzymały dyplomyi nagrody. Uczniowie integracyjni wykonali plakaty o krajach anglojęzycznych.
Zwycięzcy poszczególnych klas:
• klasy czwarte: Filip Corkill i Kaja Łucka (ex aequo)
• klasy piąte: Paweł Długosz i Sara Majkowska (ex aequo)
• klasy szóste: Jan Sowula i Michał Szewc (ex aequo)

Organizatorzy:
mgr Klaudia Kłusek