Gadżety odblaskowe dla uczniów

• Gru 05 / 2017
  • Możliwość komentowania Gadżety odblaskowe dla uczniów została wyłączona

Gadżety odblaskowe dla uczniów

W dniach 29-30 XI 2017r . w naszej szkole w ramach realizacji założeń konkursu  ”Odblaskowa szkoła” odbyły się spotkania przedszkolaków i uczniów klas I z przedstawicielami Straży Miejskiej w Wieliczce.

Nauka bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym jest ważnym  priorytetem w Szkolnym Programie Wychowawczo-Profilaktycznym dlatego corocznie w naszej szkole nasi najmłodsi wychowankowie oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas pierwszych spotykają się z przedstawicielami Straży Miejskiej, którzy w przystępny sposób przedstawiają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze .

Jednak na tym profilaktyka jeszcze się nie kończy. By ograniczyć ryzyko wypadku, każdy przedszkolak i uczeń zostaje wyposażony w elementy odblaskowe , które dla dzieci samodzielnie poruszających się po mieście mogą być naprawdę gadżetem ratującym życie.Polska przoduje w statystykach wypadków, gdzie główną przyczyną kolizji z udziałem pieszych jest zła widoczność . Elementy odblaskowe zwiększają tę odległość do przynajmniej 150 m. i pozwalają na uniknięcie kolizji . Gadżety odblaskowe  są najlepszym sposobem na zapewnienie odpowiedniej widoczności dziecku na drodze .Należy również pamiętać , że obowiązek noszenia odblasków poza terenem zabudowanym nakładają na nas przepisy prawa drogowego.

Dorota Michałowicz