FESTIWAL MATEMATYKI W KL.IV-VII

• Gru 03 / 2017
  • Możliwość komentowania FESTIWAL MATEMATYKI W KL.IV-VII została wyłączona

FESTIWAL MATEMATYKI W KL.IV-VII

W dniach od 20 do 24 listopada w ramach organizowanego w naszej szkole Festiwalu Matematyki uczniowie z wszystkich klas IV – VII mieli szansę przekonać się, że nauka matematyki może być naprawdę przyjemna.

W ramach lekcji uczniowie pogłębiali wiedzę matematyczną oraz umiejętność twórczego i logicznego myślenia poprzez rozwiązywanie ciekawych zadań, zagadek, łamigłówek i gier matematycznych. Doskonalili technikę liczenia oraz rozwiązywali złożone zadania. Działania te miały na celu pokazać uczniom jaśniejszą stronę matematyki. Na zajęciach stosowano różne metody i formy pracy dostosowane do zainteresowań uczniów. Realizując treści programowe uwzględniano ich potrzeby, zapewniono im poczucie bezpieczeństwa. Stosowano wyłącznie wzmocnienia pozytywne, motywując uczniów do dalszej pracy. Wszyscy zgodnie pracowali w grupach. Pogłębiali swą wiedzę oraz nabierali poczucia pewności siebie.

Matematyczne działania przyjęły formę nauki przez zabawę, dzięki której możliwe było osiągnięcie zaplanowanych celów. Głównym zamiarem realizacji projektu było podniesienie poziomu kompetencji matematyczno – logicznych dzieci oraz wykształcenie umiejętności posługiwania się pojęciami matematycznymi. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak w ciekawy sposób można bawić się matematyką, a przy tym uczyć się, zdobywać nowe umiejętności i rozwijać matematyczną wyobraźnię.

Ostatniego dnia Festiwalu, tj. 24 listopada odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Matematycznego, w którym wzięło udział wielu uczniów naszej szkoły.

Festiwal Matematyki został zorganizowany z myślą o tym, by zaciekawić uczniów tym niełatwym przedmiotem i pomóc im spojrzeć na matematykę z innej perspektywy.

Nauczyciele matematyki