:::: MENU ::::

Eleonora i Park

  • Paź 08 / 2019
  • Możliwość komentowania Eleonora i Park została wyłączona
Aktualności

Eleonora i Park

Serdecznie witamy w  roku szkolnym 2019/2020 nowym wpisem na naszym blogu. Tym razem zapraszamy Was do przeczytania noty edytorskiej Zuzanny Konieczny, która zachęca do sięgnięcia po książkę autorstwa  Rainbow Rowell pt.  Eleonora i Park.

            Historia miłości Eleonory i Parka zaczyna się w szkolnym autobusie od jednego zdania wypowiedzianego pod wpływem chwili i emocji. Ich znajomość rozwija się tylko dzięki gestom, razem czytanym komiksom i słuchanej wspólnie muzyce. Liczyli się tylko oni – nie przeszkadzały im rzeczy, które ich różniły.  Po pewnym czasie zaczynają postrzegać siebie nawzajem w taki sposób, jakiego nigdy nie doświadczyli w domach rodzinnych.

            Książka na pozór została napisana na podstawie znanego szablonu – bogaty chłopak zakochuje się w biednej dziewczynie z problemami. Tego typu opowieści jednak zazwyczaj kończą się happy end’em, ale jeśli od tej książki tego oczekujesz, to skończ czytać tę recenzję w tym miejscu, ponieważ autorka zaczyna powieść „od końca”, zdradzając nam część zakończenia i od razu wiadomo, że to nie będzie szczęśliwe zakończenie.

            Fabuła nie jest przepełniona zwrotami akcji. Autorka nie każe bohaterom skakać ze spadochronem, do szkoły nie wpada psychopata, aby wszystkich zabić. Książka jest spokojna, dokładnie opisuje bohaterów i ich zachowania. Jest napisana z perspektywy Parka oraz Eleonory, ale mimo wszystko brakuje w niej opisów myśli bohaterów.

            Eleonora i Park jest głównie książką dla młodzieży. Przedstawia nam pierwszą, najbardziej kruchą, najbardziej czułą na zranienie miłość. Pozwala nam poczuć jak to jest być pierwszy raz zakochanym.

Top