„Eksportowe Jasełka”

• Możliwość komentowania „Eksportowe Jasełka” została wyłączona

„Eksportowe Jasełka”

W piątek, 11 stycznia b.r. klasa integracyjna 3b pod opieką pań: Anny Pietras
i Magdaleny Jastrzębskiej, wraz z klasą 3a pod opieką pani Agnieszki Myślak, uświetniły przedstawieniem Jasełkowym noworoczne spotkanie kolędowe wielickich działaczy
i przedstawicieli wszystkich wielickich organizacji pozarządowych z Burmistrzem Wieliczki Arturem Koziołem. Na zaproszenie burmistrza przybyli min; członkowie stowarzyszeń, klubów, OSP, Kół Gospodyń Wiejskich, a także ludzie związani z kulturą i wielu innych.
W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz: senator Maciej Klima, wicemarszałek Wojciech Kozak oraz zastępca burmistrza Świątnik Górnych Witold Słomka. Gospodarzem programu artystycznego był zastępca burmistrza Wieliczki Henryk Gawor.
Na scenie oprócz uczniów wielickiej „czwórki” wystąpili: Karin Wiktor-Kałucka – solistka Opery Krakowskiej, Orkiestra Dęta „Podstolice” oraz zespół Gospel Voice. Niewątpliwie jednak, to nasi uczniowie byli najbardziej wdzięcznym i wzruszającym punktem programu spotkania, o czym świadczyć mogły również gromkie brawa, jakimi nagrodzono ich występ. Mimo znanych postaci i ciekawych utworów, to kolędy śpiewane przez dzieci
z akompaniamentem gitary klasycznej, czy też wykonanie utworu „Biały śnieg” do muzyki Piotra Rubika, uwolniły u widzów głęboko skrywane pokłady nostalgii, a niektórym wyciskały łzy.