Dzień Talentów w klasach I-III

• Mar 24 / 2015
  • Możliwość komentowania Dzień Talentów w klasach I-III została wyłączona

Dzień Talentów w klasach I-III

W dniu 20 marca 2015r. odbyło się w naszej szkole uroczyste TALENTOWISKO pod hasłem „Wypływamy na jezioro talentów”.Swoje szczególne talenty: taneczne, plastyczne, aktorskie, muzyczne, sportowe, lingwistyczne i naukowe zaprezentowali uczniowie klas I, II i III.

Na uroczystej Gali swoją obecnością zaszczycili nas również szczególni goście: Pani Ewa Sala – dwukrotna mistrzyni Polski w makijażu  artystycznym, przygotowująca charakteryzacje do różnych pokazów i przedstawień oraz uczestnicy programu „MUST BE THE MUSIC” Sebastian Malara i Sylwia Zasempa, którzy swoimi występami inspirowali uczniów do dalszego rozwijania talentów.

Spośród wszystkich kategorii wyłonieni zostali laureaci, którzy otrzymali statuetkę i tytuł „Talentu Roku 2014/2015”. Najlepszymi tancerzami okazali się uczniowie klasy 1d, którzy zaprezentowali publiczności śląski taniec „Trojak”. W talencie plastycznym szczególne wyróżnienie uzyskał Wiktor Grabski z klasy 2c, tworzący rzeźby i konstrukcje przestrzenne. Wyjątkowym talentem aktorskim wykazał się Maciej Kołaczkowski z klasy 3a recytując wiersz oraz śpiewając piosenkę „Boso”, natomiast w kategorii najbardziej utalentowanych muzyków wybrana została Zuzanna Kowalczyk z klasy 2b w „Piosence drewnianych lalek”. Po emocjonujących pokazach uczniów grupy gimnastycznej „Gimnazjon” wyłoniono najbardziej utalentowanego sportowca roku Kamila Szarka z klasy 2. Największym talentem lingwistycznym wykazał się natomiast uczeń klasy 1b Tomasz Pietras wykonując przy akompaniamencie gitary piosenkę „Oh Suzanna”.
Konkurs wiedzy „Mali Giganci” pozwolił jury wyłonić dwóch najbardziej utalentowanych uczniów: Dorotę Cabaj z klasy 1a oraz Kacpra Adamczyka z klasy 2b.

Życzymy wszystkim uczestnikom tegorocznego TALENTOWISKA wiele pasji i wytrwałości w dalszym rozwijaniu swoich talentów!