„Dzień Rodziny i Radości 2012 r.”

• Cze 15 / 2012
  • Możliwość komentowania „Dzień Rodziny i Radości 2012 r.” została wyłączona

„Dzień Rodziny i Radości 2012 r.”

W dniu 1 czerwca na obiekcie Samorządowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 odbyła się cykliczna impreza sportowo – rekreacyjna „Dzień Rodziny i Radości” z udziałem uczniów naszej szkoły, ich rodzin, członków środowiska lokalnego, samorządowych władz lokalnych oraz firm sponsorujących to przedsięwzięcie. Celem tegorocznej imprezy było oprócz zapewnienia doskonałej zabawy naszym dzieciom, wypracowanie funduszy, które poprzez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zasiliły konta dwóch niepełnosprawnych uczennic naszej szkoły Oli i Natalii, zakwalifikowanych do kosztownej i długotrwałej rehabilitacji.
Ważnym elementem imprezy było uroczyste otwarcie placu zabaw dofinansowanego z funduszy pozyskanych podczas ubiegłorocznego festynu. Mimo, że nasz nowy plac zabaw wykonany został z zachowaniem najbardziej rygorystycznych norm bezpieczeństwa, dodatkowo proboszcz krzyszkowickiej parafii ksiądz Wiesław Popielarczyk poświęcił to miejsce zabaw naszych pociech, aby zabawy odbywały się zawsze „pod Bożą opieką”.
Ze względu na dość kapryśną pogodę jaka trafiła się w dniu imprezy, większa część programu odbyła się we wnętrzach szkoły. Pierwszym elementem programu artystycznego był występ klas I a, b i c z programem dedykowanym z okazji dnia mamy i taty, następnie wystąpili uczniowie świetlicy pod opieką pani Anny Grabowskiej. Potem mieliśmy jeszcze możliwość oglądać występ taneczny bardzo utalentowanych dziewczynek z klasy 4b. Oprócz występów artystycznych, na terenie imprezy można było bawić się na wielu stanowiskach sportowych prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły, poskakać na dmuchanej zjeżdżalni, pożywić się i napoić na stoiskach gastronomicznych, które serwowały potrawy z grilla, ciasta i różne napoje. Wiele emocji wzbudziła loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, a głównymi nagrodami były rower oraz iPod. Fani rozgrywek sportowych mogli przygotować się do Euro 2012 kibicując w meczu siatkówki – nauczyciele kontra rodzice.
Podsumowując tegoroczną imprezę, jesteśmy już pełni entuzjazmu i cieszymy się na to co czeka nas za rok. Cele imprezy zostały zrealizowane ze wspaniałym wynikiem – wszyscy doskonale się bawili oraz zebrano około 8 tysięcy złotych, z czego po odliczeniu kosztów organizacyjnych na konto dziewczynek przekazano po 3,5 tysiąca, w tym po 250 w bonach towarowych.
Dyrektor Szkoły składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie wszystkim sponsorom, nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy uczestniczyli w przygotowaniach oraz obchodach tegorocznego „Dnia Rodziny i Radości” w naszej wielickiej 4-ce zapraszając już wszystkich do udziału w przyszłorocznej imprezie.

Anna Pietras
Magdalena Jastrzębska