Dzień Radości i Rodziny

• Maj 29 / 2018
  • Możliwość komentowania Dzień Radości i Rodziny została wyłączona

Dzień Radości i Rodziny

Dzień Rodziny i Radości to połączenie celebracji wielkich rodzinnych uroczystości, tj. Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka. W tym roku odbył się 25 maja. Boisko „Orlik” udekorowane było kolorowymi balonami.  Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzinami, mogli bawić się  podczas festynu zorganizowanego przez Dyrekcję, Radę Rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Uroczystość  dedykowana była wszystkim tym, którzy sprawiają, że  każdy nowy dzień wypełniony jest przez miłość, radość i wzajemny szacunek.  Aby uhonorować ogromną rolę, jaką pełni rodzina w życiu każdego z nas, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Program artystyczny przygotowany przez klasy 0 -III i skierowany był w szczególności do Rodziców. Na scenie zaprezentowali się także uczniowie klas IV – VI, którzy pod kierunkiem Pani Magdaleny Baran wykonali najnowsze hity muzyki popularnej.

Uroczystość została tak zorganizowana, aby umożliwić całym rodzinom wspaniałą, wspólną zabawę. Przygotowano konkurs na najliczniej przybyłą rodzinę czy największą ilość wierszy o tematyce zdrowotnej. Ponadto w trakcie trwania imprezy można było skorzystać z wielu stanowisk animacyjnych i sportowych, a  także odbyć pełną wrażeń podróż na motocyklu. Dla smakoszy przygotowane zostały stanowiska kulinarne, na których można było posilić się kiełbaską z grilla i pysznym, domowym ciastem.  Jednak to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowane były dla naszych gości. Mogli oni również skorzystać z  zajęć i konkursów, zorganizowanych przez Ochotniczą Grupę Medyczną, zobaczyć akcję Straży Pożarnej czy poczuć się policjantem we wnętrzu radiowozu czy wziąć udział w różnych zawodach sportowych. Najmłodsi mieli możliwość zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach czy specjalnie zorganizowanym kąciku malucha.  Jedno jest pewne- nikomu nie mogło się nudzić!  Szczególną atrakcją był występ Krzysztofa Golonki – youtubera, mistrza świata trików piłkarskich. Wiele młodych osób mogło spróbować podobnych sztuczek i przekonać się jaka to niełatwa sztuka. Ważnym elementem był również wernisaż prac Zbigniewa Sałabuna pt. „Wieliczka w miniaturze”. Swoje stanowisko miało również Kółko Kulinarne działające przy naszej szkole. Zebrane fundusze ze sprzedaży ciasteczek uczniowie przekazali na cel charytatywny.

Serdecznie dziękujemy  sponsorom i organizatorom, którzy sprawili, że Dzień Rodziny i Radości na długo pozostanie w naszej pamięci.