Dzień Przyrodnika

• Lis 21 / 2014
  • Możliwość komentowania Dzień Przyrodnika została wyłączona

Dzień Przyrodnika

Dnia 29.10 w naszej szkole odbył się „Dzień Przyrodnika” . Celem tego szczególnego dnia było wyłonienie uczniów uzdolnionych w dziedzinie przyrodniczej, wspieranie zainteresowania przyrodą i poszerzanie ich wiedzy.

Z każdej klasy nauczyciele wychowawcy wytypowali trzyosobowy zespół uczniów, który reprezentował klasę w Konkursie Przyrodniczym. Konkurs odbywał się na trzech poziomach: klasy pierwsze, drugie i trzecie.

Konkurs składał się z: eksperymentu przyrodniczego ( wykonanie i interpretacja), testu wiedzy przyrodniczej, zadania praktycznego , polegającego na rozpoznaniu eksponatów i obiektów przyrodniczych.

Najlepsze wyniki w Konkursie osiągnęły zespoły z klas : I a, IIa, IIIa . Uczniowie Ci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Pozostali uczniowie klas I-III , w trakcie trwania Konkursu pod kierunkiem nauczycieli wykonywali smaczne i zdrowe sałatki, surówki i szaszłyki z owoców i warzyw. Po skończonej pracy nastąpiła konsumpcja „bomby witaminowej”. Na wyróżnienie zasługuje klasa IIa , która przygotowała owocowe szaszłyki dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Gratulujemy pomysłu i dziękujemy 🙂

W tym roku w klasach starszych Dzień Przyrodnika zorganizowany był pod hasłem:  Dzień Odkrywców Przyrody.  Uczniowie szczególnie uzdolnieni przyrodniczo z klas 4-6, wzięli udział z zorganizowanych przez nauczycieli różnorodnych formach aktywności. Klasy czwarte zmagały się z  zagadnieniami proekologicznymi. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy i układali puzzle. Wykorzystano gry komputerowe ze strony www.ekodzieci.mos.gov.pl. W klasach piątych dzieci wykonywały doświadczenia i eksperymenty z dziedziny właściwości substancji. Reprezentacje klas szóstych zapoznano z innowacyjnym programami edukacyjnymi, takimi jaki www.learningapps.com i www.jigsawplanet. Uczniowie wykonywali przygotowane dla nich zadania interaktywne i poznawali możliwości programów edukacyjnych.  Zwieńczeniem Dnia Przyrodnika była prelekcja na temat Nepalu i Himalajów. Uczniowie wysłuchali ciekawych opowieści geografa i podróżnika Jarosława Durbasa, które urozmaiciły zdjęcia i krótkie filmy.

Zrealizowane działania rozbudziły ciekawość przyrodniczą uczniów, umożliwiły poszerzanie wiadomości i kształtowanie pożądanych postaw.