Dzień Postaci z Bajek

• Lis 15 / 2017
  • Możliwość komentowania Dzień Postaci z Bajek została wyłączona

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 7 listopada w ramach współpracy ze świetlicą, biblioteka szkolna zaprosiła grupę „Świetliczaki 2” do uczestnictwa w zajęciach czytelniczych. Spotkanie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który przypadał w tym roku 05.11.

Zajęcia rozpoczęły się od przybliżenia postaci Walta Disneya – fenomena wśród twórców postaci bajkowych. Następnie odbył się konkurs „Jaka to melodia” – odgadywanie z jakiej bajki Disneya pochodzi prezentowany fragment muzyczny.

Kolejnym zadaniem było rozpoznanie tytułów lub postaci z bajek na podstawie wysłuchanych zagadek. Z wielkim zaangażowaniem dzieci śpiewały piosenki ,,Na wyspach Bergamutach”, „Bo fantazja, fantazja”, oraz zatańczyli do piosenki ”Taniec Kapturka”.

Ostatnią zabawą był „Magiczny kuferek” – odgadywanie za pomocą zmysłu dotyku losowanych rekwizytów oraz skojarzenie ich z bajkami z jakich pochodzą.

Było kolorowo i wesoło. Goście  otrzymali kolorowanki z baśniowymi postaciami, a na pamiątkę pozostaną piękne zdjęcia. Baśniowe spotkanie zorganizowały panie: Alicja Pankiewicz, Monika Pierzynka i Natalia Pietnoczka.

zdjęcia: http://sp4wieliczka.pl/aktualnosci/galeria/nggallery/wszystkie/Dzie%C5%84-Postaci-z-Bajek