Dzień Odkrywania Talentów

• Mar 15 / 2013
  • Możliwość komentowania Dzień Odkrywania Talentów została wyłączona

Dzień Odkrywania Talentów

Dzień 22 marca na długo pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły. Był to bowiem „Dzień Odkrywania Talentów”. Zgodnie z ubiegłoroczną inicjatywą, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, uczniowie mają możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień i talentów, które niejednokrotnie szlifowane i doskonalone są w zaciszu domowym. Dzięki takim okazjom, wszyscy zgromadzeni mogli przekonać się, jaki wielki potencjał drzemie w uczniach naszej szkoły.
„Odkrywanie” i prezentowanie talentów wychowanków, zostało podzielone na dwa etapy. W części pierwszej uczniowie klas 4-6 prezentowali swoje uzdolnienia. Bardzo dobra organizacja przyczyniła się do przeprowadzenia szeregu konkursów, dających możliwość prezentacji tancerzom, muzykom, piosenkarzom, sportowcom, plastykom. Podział na poszczególne kategorie: sportowo- zręcznościową, wokalno- muzyczną, instrumentalną, galerię plastyczną, taneczno– kabaretową, umożliwił sprawny przegląd uczniowskich talentów. Wyniki przedstawiają się następująco:
1. Kategoria sportowo- zręcznościowa:
1 miejsce- Kamil Ciszek, Dawid Kujawa
2 miejsce- Natalia Dzięgiel, Ewelina Michalczyk
3 miejsce- Małgorzata Pieczko, Martyna Kuc, Anna Urbaniec

2. Kategoria wokalno- muzyczna:
1 miejsce- Matylda Wojsznis, Natalia Nader
2 miejsce- Oliwia Kaczyńska, Katarzyna Kosidło
3 miejsce- Oliwia Kaczyńska
Wyróżnienia- Martyna Salachna, Adam Sacha

3. Kategoria taneczno- kabaretowa:
1 miejsce- Gabriela Biśta; Wiktoria Sikora, Jagoda Pawlicka, Julia Duchnik
2 miejsce- Hanna Waligóra, Julia Kaszowska
3 miejsce- Aleksandra Nędza, Anna Kowalik

4. Kategoria instrumentalna:
1 miejsce- Michał Grabowski; Joanna Grzybowska
2 miejsce- Daniel Chabik
3 miejsce- Sara Majkowska, Karolina Kuzia

5. Galeria
– prace przestrzenne
1 miejsce-Dorian Brykalski
2 miejsce-Bartek Obszański
3 miejsce- Natalia Sarga

– ilustracje
1 miejsce-Katarzyna Majtyka
2 miejsce- Paweł Długosz
3 miejsce-Kamil Kucharski

Oczywiście nie tylko jury miało decydujący głoś w kwestii nagradzania. Niezawodna okazała się publiczność, która nagrodziła Adam Sachę, Natalię Nader i Matyldę Wojsznis. W trakcie trwania konkursu, nastąpiła lekcja tańca „gangam style”, którą przygotowali uczniowie klasy 6a, czym porwali publiczność do wspólnej zabawy.

Drugim etapem konkursu, był pokaz „czwórkowych” talentów w wykonaniu uczniów klas 0-3. Szczególne uznanie zdobyli, nasz laureat Stasiu Zarański w utworze „Ptasie radio”, występ grupy baletowej, prowadzonej przez panią Annę Majerczyk oraz klub gimnastyczny „Gimnazjon”, który od lat jest związany z naszą placówką. Wielu uczniów naszej „czwórki” gra na instrumentach muzycznych, w związku z tym, w trakcie prezentacji, mieliśmy okazję słuchać utworów interpretowanych z użyciem skrzypiec, keyboardu oraz całej gamy instrumentów perkusyjnych.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami, które zakupione zostały dzięki naszym wspaniałym sponsorom: Urzędowi Miasta i Gminy Wieliczka, Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, Starostwu Powiatowemu w Wieliczce, Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu. Serdecznie dziękujemy!
Dziękujemy także organizatorom konkursu, paniom: Magdalenie Jastrzębskiej, Annie Pietras, Annie Płażek, Dorocie Badoń, Lidii Sałabun, Katarzynie Damse oraz wszystkim nauczycielom, wspierającym akcję swą pomocą, za przygotowanie wspaniałego widowiska!