:::: MENU ::::

Dzień Nauczyciela i ślubowanie klas pierwszych

  • Paź 15 / 2009
  • Możliwość komentowania Dzień Nauczyciela i ślubowanie klas pierwszych została wyłączona
Aktualności

Dzień Nauczyciela i ślubowanie klas pierwszych

W przeddzień 14 października tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. W tym roku uroczystość ta została połączona z uroczystością przyjęcia „pierwszaków” w poczet społeczności uczniowskiej, która zwyczajowo od dawien dawna nazywana jest „Ślubowaniem”.
Głównym punktem uroczystości Święta Edukacji był program „Dziękujemy jak każdego roku” przygotowany przez klasę IVb pod opieką pań Anny Kołos i Magdaleny Baran. Po występach artystycznych, przedstawiciele małego i dużego samorządu złożyli nauczycielom życzenia oraz podziękowali za trud i serce wkładane w ciężkie zadanie wykuwania charakteru i kształtowania wiedzy oraz kultury naszych pociech.
Ślubowanie klas pierwszych przygotowane zostało przez panie M.Zatorską, M.Kaczor, A.Tomasiak, M.Zadrożniak i K.Głowacką. Nasze „pierwszaki” uroczyście wypowiedziały słowa przysięgi, a następnie dumnie przyjęły pasowanie oparte na modelu zaczerpniętym z tradycji rycerskiej.

Top
Wielkość czcionki
Kontrast