Czwórkowe Talentowisko

• Mar 22 / 2015
  • Możliwość komentowania Czwórkowe Talentowisko została wyłączona

Czwórkowe Talentowisko

20 marca 2015r. był dniem,  w którym po raz kolejny celebrowaliśmy uczniowskie talenty.

Wychodząc naprzeciw stwierdzeniu, że każde dziecko posiada swój wyjątkowy talent, w tym roku została zmieniona formuła obchodów Dnia Talentów w naszej szkole.  Pracując w poszczególnych sekcjach talentów od samego rana wszyscy uczniowie mogli  uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich pasjami: sportowymi, artystycznymi, kinematograficznymi, kulinarnymi, przyrodniczymi, humanistycznymi, matematycznymi i lingwistycznymi.

Podczas Wielkiej Gali Talentów poszczególne sekcje prezentowały efekty swojej pracy, a także chwaliły się osiągnięciami. Cała uroczystość została zainaugurowana przez Panią Dyrektor Marię Zadrożniak oraz Pełnomocnika Burmistrza ds. Edukacji, Panią Urszulę Rusecką.  Swoją obecnością  Galę zaszczyciła także pani Bożena Bartyzel, Zastępca Kierownika Edukacji, a także wielu rodziców naszych uczniów.

Oficjalną cześć obchodów, czyli Wielką Galę Talentów, rozpoczął utwór przygotowany przez nauczycieli szkoły,  nazwany „Hymnem Talentowiska”.  Zarówno tekst utworu, jak i jego wykonanie, spotkało się z dużym entuzjazmem zgromadzonej publiczności.

Później  nastąpiła prezentacja poszczególnych sekcji. Jako pierwsi zaprezentowali się młodzi gimnastycy, należący do sekcji sportowej.  Prezentując rozmaite przewroty, salta i podnoszenia zyskali sobie uznanie widowni, która głośnymi owacjami nagradzała każde wykonanie ćwiczenia. Na zakończenie uczeń klasy 4 zaprezentował pokaz z Kung-Fu z mieczem.

Kolejna cześć prezentacji stała się prawdziwą ucztą dla melomanów, gdyż na scenie pojawili się utalentowani muzycznie uczniowie naszej szkoły. Wykonując  na flecie, pianinie, gitarze i cymbałach znane utwory, a także akompaniując wybitnym solistą,  urządzili prawdziwą „ucztę dla duszy” zgromadzonych słuchaczy. Szczególnie spodobał się występ ucznia klasy 5, który wraz ze swoim tatą zaprezentował znany, rokowy utwór „King”.  Obecność swoją podczas Gali zaznaczyli także absolwenci naszej szkoły. Były uczeń klasy 6 zaśpiewał w duecie znany utwór Sama Smitha  „Stay with me”.

Sekcja artystyczna wykazał także swój talent plastyczny, przygotowując piękną galerię prac, jaką można było podziwiać podczas przerwy w uroczystości.

W ten sam sposób odbyła się także prezentacja sekcji lingwistycznej, która przygotowała plakaty o tematyce: Gdzie byłem w Europie? Gdzie chciałbym pojechać? Bardzo ciekawe efekty można było podziwiać w uczniowskiej galerii prac.

Jako następni  zaprezentowali się przedstawiciele sekcji humanistycznej. Pierwsi wystąpili recytatorzy naszej szkoły, którzy w tym roku zajęli I miejsca w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategoriach: recytacja, teatr jednego aktora. Na zakończenie przedstawicielka sekcji opowiedziała, czym zajmowali się podczas pracy w sekcji humanistycznej- tworzeniem haiku, czyli krótkich, śmiesznych wierszyków. Mogliśmy je podziwiać na plakatach, umieszczonych na ścianach sali gimnastycznej.

Kolejno przyszła kolej na prezentację pracy sekcji filmowej. W jej skład weszli  młodzi, utalentowani aktorzy, aktorki, scenografowie i scenarzyści filmu, który powstaje w ramach zajęć koła filmowego „Kinomaniak”, a którego premiera odbędzie się wkrótce w naszej szkole. Publiczności zaprezentowane zostało nagranie zza kulis filmu, a także storyboard obrazujący pracę nad poszczególnymi  jego scenami.

Po młodych filmowcach, przyszła pora na młodych matematyków, którzy zaprezentowali ciekawe konstrukcje z klocków, a także matematyczne orgiami. Po ich prezentacji nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na prezentację multimedialną pt. „Bezpieczny Internet”, który został przeprowadzony w ramach obchodów „ Dnia TIK-owca” w naszej szkole.  Zwycięska prezentacja została odtworzona, a wszyscy laureaci nagrodzeni.

Po tym wystąpieniu prowadząca oznajmiła zebranej publiczności, iż prace sekcji kulinarnej nie będą prezentowane, lecz nastąpi ich degustacja po Gali. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zasmakowania się w sałatkach, kanapkach i deserach, jakie przygotowali młodzi mistrzowie sztuki kulinarnej.

Ostatni zaprezentowali się przedstawiciele sekcji przyrodniczej, którzy na oczach publiczności wykonali bardzo ciekawe eksperymenty, tj. fontanna, gaśnica, gra na szklankach z wodą, rozpuszczalność atramentu, masa nienewtonowska.  Następnie przedstawiciele drugiej grupy pokazali własnoręcznie wykonane wiatromierze i barometry, a także opowiedzieli o obserwacjach zaćmienia słońca, które skrupulatnie dokumentowali.

Wielka Gala Talentów, która była zwieńczeniem całodziennego projektu „Talentowiska”, stała się wspaniałym dowodem na to, iż każdy uczeń posiada swój wyjątkowy talent. Pokazała, że czasami trzeba tylko delikatnie pomóc, aby ziarenko zdolności zakiełkowało i rozkwitło.