Czwórkowe newsy

• Cze 15 / 2013
  • Możliwość komentowania Czwórkowe newsy została wyłączona

Czwórkowe newsy

29 maja 2013 odbył się w naszej szkole długo przygotowywany Festyn Rodzinny, którego celem oprócz integracji naszego środowiska lokalnego było pozyskiwanie funduszy na leczenie ucznia naszej szkoły Mateusza Biela. Na festynie zgromadzono środki w wysokości około 10 tysięcy złotych, z czego 7 tysięcy zostało przeznaczone właśnie na jego rehabilitacje ułatwiającą szybszy powrót do zdrowia.
Od początku bieżącego roku nasza szkoła brała udział w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt nosił nazwę „Akademia sukcesu – indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III w gminie Wieliczka” i obejmował bardzo szeroki zakres zajęć, od zajęć matematyczno-przyrodniczych po zajęcia plastyczne, a nawet zespół pieśni i tańca. W naszej placówce programem objętych zostało 179 uczniów. Na obecną chwilę program zbiera bardzo pozytywne opinie i wszystko wskazuje na to, że będzie on kontynuowany w kolejnym roku szkolnym już jako program lokalny w ramach pracy dodatkowej nauczycieli.
Nasza szkoła dała się już poznać jako „inkubator talentów”. W ostatnim semestrze wielu z naszych uczniów ponownie dało przykład swoich ogromnych możliwości:
Stanisław Zarański – laureat I miejsca w gminnym i powiatowym konkursie recytatorskim, wyróżniony w konkursie matematycznym Kangur, nagrodzony w konkursie przyrodniczym Świetliki, laureat III miejsca w Gminnym Przeglądzie Teatrzyków „Teatr i my”,
Wojciech Pasek – laureat III miejsca w Małopolskim Konkursie Przyrodniczym, tytuł Rachmistrza Gminy klas IV, wyróżniony w konkursie matematycznym Kangur,
Michał Szewc – laureat II miejsca w Zespołowym Gminnym Konkursie Matematyczno-Sportowym, wyróżniony w konkursie matematycznym Kangur, tytuł Rachmistrza Gminy klas V.
Oprócz tych kilku „najlepszych z najlepszych”, w naszym gronie jest wielu uczniów, którzy są laureatami konkursów matematycznych, plastycznych, sportowych, indywidualnych i zespołowych. Życzymy im wszystkim, aby nadal rozwijali się z taką pasją i zaangażowaniem w sukces jak dotychczas.