Czwórka pomaga Rodakom ze Wschodu

• Sty 20 / 2020
  • Możliwość komentowania Czwórka pomaga Rodakom ze Wschodu została wyłączona

Czwórka pomaga Rodakom ze Wschodu

Można pokolorować świat dla dzieci? Nasi uczniowie pokazali, że jest to możliwe!

Dary w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów, a wiec wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych, materiałów plastycznych oraz nowych egzemplarzy lektur szkolnych trafiły do rąk uczniów na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Dzieci z wielickiej czwórki ofiarowały to, co dla nich było najcenniejsze na początku roku, barwne wyposażenie szkolnych tornistrów.

Pomimo, że pierwsze miesiące nowego roku szkolnego były trudnym czasem w wielu polskich domach i wiązały się z zakupem książek, zeszytów, jak również z koniecznością odłożenia większych kwot na wycieczki, czy zajęcia dodatkowe, w sercach polskich Rodziców i ich dzieci nie zabrakło zrozumienia dla Rodaków ze Wschodu. Taka niezwykła postawa pozytywnie zaskoczyła wszystkich. Tegoroczna edycja akcji była bardzo udana. Zebrano około 40 tys. sztuk przyborów szkolnych.

Koordynator inicjatywy na terenie szkoły p. Anna Rybus wyraża ogromną wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli tegoroczne „Kredkobranie”.