Zaczynamy!

• Wrz 20 / 2017

Zaczynamy!

W naszym pierwszym wpisie w nowym roku szkolnym 2017/2018 chcieliśmy z przyjemnością poinformować, że nasz blog ma swoją nazwę: Blog Czwórkowych Moli Książkowych. Zachęcamy Wszystkich, lubiących czytać i dzielić się swoimi opiniami o książkach, do przesyłania swoich tekstów o przeczytanych i wartych polecenia utworów na adres: dorota_machno@interia.pl. Najlepsze zostaną opublikowane na blogu.

W dzisiejszym wpisie znajdziecie tytuły, które niedawno ukazały się w polskich księgarniach. Być może zainteresują Was, przeczytacie je i podzielicie się swoim zdaniem z pozostałymi uczniami naszej szkoły. Wśród tytułów wartych polecenia można wymienić utwór Pax, którego autorką jest Sara Pennypacker. Jest to propozycja szczególnie dla tych, których zachwyciła nalężąca do najwybitniejszych dzieł literatury XX wieku powiastka Mały Książę. W obu książkach występuje postać lisa, ale to nie jedyne, co je łączy. Opowiadają prostym językiem o wartościach i sprawach najważniejszych dla człowieka: przyjaźni, rodzinie, miłości i jej utracie.

Miłośnicy wcześniej wydanych i cieszących się ogromną popularnością wśród młodych czytelników na całym świecie książek Silver. Pierwsza księga snów, Silver. Druga księga snów, napisanych przez Kerstin Gier, powinni sięgnąć po ostatnio opublikowaną trzecią część Trylogii Snów, a mianowicie Silver. Trzecia księga snów.

Natomiast naszych najmłodszych uczniów zapewne zaciekawi kolejny tom słynnej serii książek Biuro Detektywistycznego Lassego i Mai autorstwa szwedzkiego pisarza Martina Widmarka. Nosi tytuł Wakacje z Lassem i Mają. Podobnie jak w poprzednich częściach także w tej tytułowi bohaterowie odkrywają i rozwiązują niezwykłe zagadki. Jest to również okazja, by na chwilę wrócić wspomnieniami do cudownego czasu wakacji i sprawdzić, jak upłynęły one Lassemu i Mai.

Czekamy na Wasze teksty o przeczytanych książkach i liczymy na to, że zaproponowane wyżej tytuły również Was zainteresują i podzielicie się wrażeniami z lektury na Blogu Czwórkowych Moli Książkowych.

Dorota Machno i Czwórkowe Mole Książkowe