Wakacje z Lassem i Mają

• Paź 09 / 2017

Wakacje z Lassem i Mają

Prezentujemy na naszym blogu pierwszy w tym roku wpis autorstwa uczennicy – Darii Urbaniak. Możecie w nim przeczytać na temat proponowanej wcześniej przez redakcję książki Wakacje z Lassem i Mają. Zachęcamy Was do przeczytania go oraz skomentowania.

Wakacyjne gry i zagadki Lassego i Mai

Przeczytałam już wiele książek z serii: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai autorstwa Martina Widmarka i z ilustracjami Heleny Willis. W każdej z nich dzieci rozwiązują różne zagadki. Czytałam już o złodzieju w pociągu czy o groźnym podpalaczu. Jedną z moich ulubionych książek jest tekst: Wakacje z Lassem i Mają.

W tej części, dzieci rozwiązują również bardzo nietypowe zagadki, tym razem podczas wakacji. Na zakończeniu roku szkolnego trzy osoby: Barbara Palm, komisarz policji i pastor opowiadają historie ze swojego dzieciństwa. W każdą z opowieści muszą wpleść jakieś kłamstwo. Jak myślicie, komu poszło najlepiej?

To nie koniec atrakcji. W tej książce, w drugiej części są różne i niezwykle ciekawe gry np. sudoku detektywistyczne, gra planszowa, zabawa pamięciowa. Jest też rodzaj dziennika, do którego można wpisywać poznane na wakacjach osoby.

Uważam, że ta książka jest bardzo ciekawa i fajna. Polecam Wam ją do przeczytania.
Dzięki niej, jak zresztą dzięki każdej części serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, możecie poczuć się jak prawdziwi detektywi. Wciąga czytelnika tak bardzo, że zaczyna on wraz z bohaterami rozwiązywać zagadki i uczestniczyć w śledztwie.

Daria Urbaniak 4c