Maja i Lasse na tropie kolejnej zbrodni?

• Lis 06 / 2017
  • Możliwość komentowania Maja i Lasse na tropie kolejnej zbrodni? została wyłączona

Maja i Lasse na tropie kolejnej zbrodni?

Mali bohaterowie, znani miłośnikom serii książek autorstwa Martina Widmarka „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, mają sobotę – dzień wolny od zajęć szkolnych i postanawiają przejść się ulicami swego miasteczka Valleby. Po drodze czytają informacje na plakacie: „Jutro przedstawienie! Hamlet fascynująca sztuka o zdradzie, morderstwie i czaszkach”. Widowisko ma być wystawione w miejscu dość nietypowym jak na sztukę teatralną – w więzieniu. Oczywiście Maja i Lasse – mali detektywi, którzy rozwikłali w swej karierze niejedną kryminalną zagadkę i umieścili w areszcie niejednego przestępcę ( w tym dyrektora szkoły), nie mogą przejść obok takiej wiadomości obojętnie. Wraz z przekroczeniem progu więzienia dowiadują coraz ciekawszych rzeczy, a nowe intrygujące fakty rozbudzają w nich coraz większą ciekawość. Z chwilą, gdy jako widzowie spektaklu „Hamlet” są świadkami tajemniczego zniknięcia ze sceny aktorów, wkraczają do akcji, postanawiając rozwikłać tajemnicę więzienia… Czy im się to uda? Kto im w tym pomoże? Czy po raz kolejny, jak w poprzednich częściach serii umieszczą kogoś w areszcie? Odpowiedzi na te pytania szukajcie, czytając najnowszą książkę nie bez powodu zatytułowaną „Tajemnica więzienia”, w znakomitym tłumaczeniu Barbary Gawryluk – tłumaczki wielu szwedzkich książek dla dzieci oraz niezwykłą autorkę swoich tekstów dla najmłodszych.

A my czekamy na Wasze recenzje tej książki – najlepszą zamieścimy w kolejnych wpisach na naszym blogu. Jednocześnie zapraszamy do przeczytania relacji z naszego pobytu na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.