Blaski pracy nauczycieli w cieniu Erazmusa

• Gru 04 / 2019
  • Możliwość komentowania Blaski pracy nauczycieli w cieniu Erazmusa została wyłączona

Blaski pracy nauczycieli w cieniu Erazmusa

W dniach 21-29 listopada naszą szkołę odwiedziły dwie nauczycielki z chorwackiego Rovinj. Suzana Poljak i Kristina Matika Ferrara realizowały tzw. Job shadowing, czyli obserwowały pracę naszej szkoły, dzieliły się dobrymi praktykami, poznawały nowe metody pracy. Nauczycielki uczestniczyły w lekcjach języka angielskiego, języka niemieckiego oraz w zajęciach indywidualnych z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

W ewaluacji projektu uczestniczyła pani Anna Całka – dyrektor Wydziału Szkół i Przedszkoli, dyrekcja naszej szkoły oraz nauczyciele.

Aktywna partycypacja w projektach typu Job shadowing niesie ze sobą wiele korzyści dla obu stron projektu. Można poznać specyfikę pracy z uczniami w innym kraju, znaleźć nowe rozwiązania w pracy dydaktycznej, wymienić doświadczenia na temat systemów edukacji w krajach uczestniczących w programie. Niezmiernie istotne jest również nawiązanie kontaktów, które mogą się przełożyć na późniejsze sukcesy w realizacji projektów międzynarodowych.

Najważniejszym efektem udziału w Job shadowing jest na pewno rozwój zawodowy i podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli.

Program kulturowy był równie istotnym elementem pobytu chorwackich pedagogów. W towarzystwie polskich kolegów nauczycielki zwiedziły Kraków i Wieliczkę. Szczególny zachwyt wzbudziły: Kopalnia Soli, Tężnia wielicka, krakowski Rynek Główny i Wawel.

Dla nas wszystkich był to bardzo owocny czas, w którym zrodziło się wiele pomysłów na nowe, innowacyjne działania.