Bilard Marynarski nie tylko dla marynarzy!

• Gru 06 / 2017
  • Możliwość komentowania Bilard Marynarski nie tylko dla marynarzy! została wyłączona

Bilard Marynarski nie tylko dla marynarzy!

25 listopada 2017 w auli Urzędu Gminy w Biskupicach został zorganizowany pierwszy w Polsce Turniej międzyszkolny gry NOVUSS. Był on zwieńczeniem innowacyjnego projektu „Bilard Marynarski nie tylko dla marynarzy, który był realizowany na terenie naszej szkoły od października. Uczniowie repezentujący wielicką czwórkę, to dzieci wybrane spośród grupy uczęszczającej na zajęcia realizowane w ramach projektu. W turnieju wzięło udział 15 par ( 30 uczniów) ze SP w Bodzanowie (I miejsce), SP Biskupice (II miejsce), SP nr 4 w Wieliczce (III miejsce) i SP w Mietniowie (IV miejsce)

Poziom graczy był bardzo wyrównany,  bardzo wysoki poziom gry zaprezentowali (Gonet Antonii  i Janas Jakub,  zajęli VI miejsce w klasyfikacji generalnej), a na wyróżnienie zasługują:

MARTYNA WASIK JESSIKA JEZIORSKA
DAWID GRZESIAK MIŁOSZ WOJCIECHOWSKI
KAMIL KLIMCZAK DOMINIK GAWLIK
PATRYCJA LASKOWSKA OLIWIA KOWARSKA

Liczymy, że dzieci będą kontynuowały swoją przygodę z Bilardem Marynarskim (Novuss), biorąc udział w zawodach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Nasza szkoła będzie wspierać pasję uczniów poprzez kontynuację projektu w kolejnych  miesiącach, którego zwieńczeniem będzie zakup gier stolikowych i założenie szkolnego klubu gry bilardowej.

zdjęcia: http://sp4wieliczka.pl/aktualnosci/galeria/nggallery/wszystkie/Turniej-mi%C4%99dzyszkolny-gry-NOVUSS

M. Sznajder, T. Bętkowski