Aktualizacja zasad korzystania z biblioteki szkolnej od dnia 4 maja 2021r.

• Maj 03 / 2021
  • Możliwość komentowania Aktualizacja zasad korzystania z biblioteki szkolnej od dnia 4 maja 2021r. została wyłączona

Aktualizacja zasad korzystania z biblioteki szkolnej od dnia 4 maja 2021r.

1. Od 4 maja 2021 roku biblioteka szkolna pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8.45 – 14.45.
  2. Ponieważ wszyscy uczniowie klas II i III uczą się w budynku szkoły, filia biblioteki szkolnej  w Solnym Mieście jest nieczynna.
  3. Uczniowie klas I – III mogą korzystać z biblioteki szkolnej w sposób bezpośredni, z zachowaniem dotychczasowych zasad bezpieczeństwa: w pomieszczeniu biblioteki może przebywać równocześnie czworo uczniów pozostających w bezpiecznym dystansie społecznym –  min. 1,5 metra. Przy stanowisku nauczyciela – bibliotekarza może znajdować się tylko jeden czytelnik. Bibliotekarzy i czytelników obowiązują maseczki!
  4. Niedostępny jest swobodny dostęp do regałów bibliotecznych dla czytelników. Książki podają i odbierają wyłącznie pracownicy biblioteki szkolnej.
  5. Na danej przerwie w czytelni mogą przebywać tylko uczniowie z jednej klasy!
  6. Wszystkie zwracane książki  poddawane są dwudniowej kwarantannie.
  7. Uczniowie klas IV – VIII, którzy kontynuują naukę zdalną, mogą zamawiać książki za pośrednictwem e-dziennika lub drogą mailową na adres: biblioteka@sp4.wieliczka.eu  z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.
  8. W ten sam sposób mogą się zwracać z prośbą o przedłużenie terminu zwrotu książek.
  9. Ponadto istnieje możliwość sprawdzania dostępności książek, rezerwowania ich i prolongowania za pośrednictwem konta czytelnika w systemie Mol Net+  i katalogu on-line. Zachęcamy czytelników do korzystania z tej formy kontaktu z biblioteką szkolną.
  10. Wypożyczenia i zwroty odbywają się we wtorki w godzinach 10.00. – 13.00. i czwartki      w godzinach 14.00. – 17.00. przy stanowisku w holu wejściowym szkoły.
  11.  Rodzice uczniów mogą kontaktować się z bibliotekarzami za pośrednictwem dziennika elektronicznego oraz mailowo na adres: biblioteka@sp4.wieliczka.eu
  12. Pozostałe zasady funkcjonowania biblioteki szkolnej  nie zmieniają się:

Zapraszamy!

Nauczyciele – bibliotekarze