Aby wyprzedzać oczekiwania nasza szkoła otwiera się na świat

• Lut 18 / 2015
  • Możliwość komentowania Aby wyprzedzać oczekiwania nasza szkoła otwiera się na świat została wyłączona

Aby wyprzedzać oczekiwania nasza szkoła otwiera się na świat

Zgodnie z ideą integracji europejskiej nasza szkoła otwiera się na świat; chcemy być tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i wartościowego, chcemy uczyć się od najlepszych, aby swoją wiedzę i umiejętności wszczepiać w młode umysły naszych uczniów. Dlatego też przygotowujemy się do uczestnictwa w programie Erasmus+, programie który pomoże naszemu gronu pedagogicznemu stawać się lepszymi specjalistami, pedagogami i ludźmi.

Erasmus+ to program edukacyjny Unii Europejskiej, którego celem jest wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji zajmujących się szeroko pojętą edukacją. Uczestnictwo w przedsięwzięciu daje szansę rozwoju naszej szkoły, umożliwi naszej kadrze nauczycielskiej poznanie innowacyjnych metod nauczania poprzez nawiązanie współpracy z zagranicznymi placówkami edukacyjnymi. Zdobyte doświadczenia nie tylko pozwolą nam lepiej odpowiadać na zróżnicowane potrzeby naszych uczniów, ale również ukierunkują rozwój szkoły w takich kwestiach jak integracja europejska, nauka języków obcych w naturalnym środowisku, poznawanie nowych kultur.

W naszej szkole staramy się na bieżąco przybliżać uczniom zasady integracji międzykulturowej; w ramach realizacji programu dotyczącego edukacji europejskiej uczniowie zapoznawani są z kulturą i tradycjami innych krajów Europy, w tym krajów anglojęzycznych. Podczas Dni Lingwisty uczniowie uczestniczą w lekcjach promujących postawy tolerancji i otwartości na inne kraje.  W trakcie takich zajęć uczniowie klas starszych mają szansę sprawdzać i rozwijać swoje umiejętności językowe uczestnicząc w projekcjach krótkich filmów edukacyjnych. Uczniowie zachęcani są również do korzystania z bezpłatnych stron internetowych przeznaczonych do nauki języka angielskiego, które nie tylko zawierają mnóstwo autentycznych materiałów językowych, ale również przybliżają uczniom aspekty życia ich rówieśników za granicą. W tym roku zorganizowano również konkurs plastyczno-językowy pod hasłem ‘Famous Landmarks of the World’, którego uczestnicy tworzyli prace plastyczno-językowe o tematyce międzykulturowej. W klasach młodszych uczniowie odbywali wirtualny spacer po Londynie, poznając jego sławne zabytki i miejsca; punktem kulminacyjnym zajęć było wspólne tworzenie plakatów o tematyce kulturowej. Odbył się również konkurs („My Dream Room”), w którym uczniowie wykonywali z klocków lego przestrzenne wizualizacje swoich wymarzonych pokojów. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w całym przedsięwzięciu, a laureaci konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody.