22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

• Paź 30 / 2018
  • Możliwość komentowania 22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie została wyłączona

22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Dnia 25 października 2018 r., jak co roku, członkowie koła dziennikarskiego wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego pod opieką nauczycielek: Doroty Machno, Magdaleny Baran, Alicji Pankiewicz wybrali się na 22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.

Na miejsce uczniowie dotarli autobusem, a tam czekały na nich różne atrakcje. W jednej z sal były stoiska z komiksami, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Ósmoklasiści udali się w miejsce, gdzie można było kupić książki przygotowujące do egzaminu po klasie ósmej. Na targach znajdowały się również stoiska z puzzlami i różnymi gadżetami związanymi z czytelnictwem np. zakładkami, notatnikami, długopisami, lampkami dla nocnych moli książkowych. Na tragach można było znaleźć książki o przeróżnej tematyce: o zwierzętach, dla dzieci, przygodowe, encyklopedie, słowniki. Naszych uczniów najbardziej zaciekawiły tytuły literatury fantastycznej np. Zwiadowcy. Klan Czerwonego Lisa oraz komiksy, które zakupiła większość z nas. O godzinie 12.00 odbyło się spotkanie z Anniką Lindgren – córką Astrid Lidngren, którą zapewne uczniowie naszej szkoły znają z takich tytułów jak Dzieci z Bullerbyn, Pippi Pończoszanka, Ronja, córka zbójnika. Spotkanie prowadziła Barbara Gawryluk – tłumaczka dziecięcej literatury szwedzkiej. Jest ona znana w naszej szkole ze spotkania autorskiego, które odbyło się w zeszłym roku szkolnym w bibliotece oraz ze swoich tłumaczeń książek z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Annika Lindgren opowiadała o swojej słynnej babci, o barwnym dzieciństwie z nią spędzonym oraz zaprezentowała mnóstwo fotografii.

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie uznajemy za bardzo udane. W przyszłym roku ponownie na nie pojedziemy.

Dorota Machno i koło dziennikarskie