10 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

• Maj 18 / 2014
  • Możliwość komentowania 10 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej została wyłączona

10 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Aby uczcić 10 rocznicę wstąpienia Polski w struktury Unii Europejskiej nauczyciele naszej szkoły podjęli szereg działań zmierzających do poznania zwyczajów i tradycji krajów Unii Europejskiej. W ramach tych działań odbył się I Dzień Poligloty. Uczniowie klas młodszych obejrzeli krótki montaż słowno-muzyczny, podczas którego najmłodsi „poligloci” recytowali wiersze w obcych językach, śpiewali piosenki oraz zaprezentowali krótkie przedstawienie w języku angielskim. W klasach IV-VI odbywały się prezentacje krótkich filmów z zakresu kultury krajów Unii. Podczas projekcji filmów uczniowie uzupełniali karty pracy, wykazując się poziomem zrozumienia prezentowanego materiału oraz stopniem zaawansowania umiejętności językowych. Osoby które osiągnęły najlepsze rezultaty otrzymały dyplomy i nagrody. Uczniowie integracyjni wykonali plakaty o krajach anglojęzycznych.

Zwieńczeniem tych działań był wyjazd najzdolniejszych uczniów na obóz szkoleniowy EuroWeek – Szkoła Liderów, w pięknej górskiej miejscowości Długopole Dolne. Program EuroWeek to specjalny obóz edukacyjny pozwalający, młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa współczesnej Europy. Jego celem jest rozwój najcenniejszych umiejętności społecznych, takich jak: praca w grupie, kierowanie, prowadzenie prezentacji.