1% PODATKU DLA SZKOŁY

• Kwi 02 / 2020
  • Możliwość komentowania 1% PODATKU DLA SZKOŁY została wyłączona

1% PODATKU DLA SZKOŁY

Dyrektor Szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, Nauczycielom oraz Mieszkańcom
Społeczności Lokalnej za przekazanie 1% odpisu od podatku. W bieżącym roku kwota odpisu od podatku za rok 2018 wyniosła 10800 zł.  Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zakup komputerów do obsługi tablic multimedialnych do pracy na lekcjach. Liczymy na dalsze Państwa wsparcie.

Drodzy Rodzice i Mieszkańcy społeczności lokalnej.

Zachęcam Państwa do wsparcia inicjatywy na rzecz edukacji i wypoczynku dzieci, wyposażenia naszej szkoły w niezbędne w procesie lekcyjnym pomoce naukowe oraz bieżącą działalność statutową szkoły w postaci dokonania 1% odpisu od podatku na ten niezwykle konkretny cel. Przekazując 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, jaką jest Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska oraz wskazując w rozliczeniu PIT w odpowiedniej rubryce na naszą szkołę, sprawicie Państwo, że te pieniądze trafią do nas. Odpisów podatkowych 1% mogą dokonać podatnicy rozliczający się PIT-36, PIT-37, PIT-28, PIT-36L lub PIT-38.
Niezależnie od numeru PIT, którym Państwo rozliczacie się, każdy z nich na ostatniej stronie zawiera wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.
KIERUJĄC WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA RZECZ „STOWARZYSZENIA POMOCY SZKOLE „MAŁOPOLSKA” PAMIĘTAJCIE PAŃSTWO O WYPEŁNIENIU RUBRYKI „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”
I WPISANIU NAZWY SZKOŁY DLA KTÓREJ ODPIS PAŃSTWO KIERUJECIE

Jak wypełnić PIT:
1.Nazwa OPP – „ STOWARZYSZENIE POMOCY SZKOLE „MAŁOPOLSKA”
2. Numer KRS – 0000052078
3. Kwota 1% odpisu
4. Wpisz we właściwą rubrykę – cel, nazwę placówki dla której przeznaczasz odpis:
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Wieliczce.
5. Zaznaczając pozycję „wyrażam zgodę” umożliwiasz Urzędowi Skarbowemu przekazanie swoich danych osobowych Stowarzyszeniu.
Link do programu potrzebnego do rozliczenia PIT – ów www.spsm.edu.pl