1% nie tak wiele

„1% nie tak wiele
Aby stać się przyjacielem
Aby pomóc naszej szkole
Aby stać się dziś aniołem”

W ubiegłym roku szkolnym Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły podjęli szereg działań i inicjatyw, których celem było zwiększenie odpisu 1% od podatku na rzecz naszej szkoły. Działania miały charakter zaplanowany i systematycznie były wdrażane w ciągu roku szkolnego. Były to m.in.:
– „Akcja plakatowa” – każda klasa przygotowała plakat, na którym to uczniowie zachęcali swoich rodziców do odpisu podatkowego na rzecz szkoły
– „Krótkie formy parateatralne” – przygotowane i zaprezentowane przez uczniów na ogólnych zebraniach z rodzicami, które często w sposób dowcipny zachęcały rodziców do włączenia się w akcję
– konkurs na piosenkę w klasach IV – VI promującą odpisywanie 1% od podatku na cele szkolne.
Piosenka „!% nie tak wiele”, której autorami tekstu i wykonawcami byli uczniowie klas V stałą się przebojem nie tylko na terenie naszej szkoły. Od marca 2013 r. można było obejrzeć i wysłuchać jej wykonania na głównej stronie stowarzyszenia Pomocy Szkole „Małopolska”. Całoroczne, zaplanowane działania przyniosły efekt, zajęliśmy I miejsce w Powiecie wielickim pod względem uzyskanych funduszy z odpisu 1% od podatku. Wszystkim rodzicom – darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.